Simon Schouten waarschijnlijk, Peter Michael zeker naar Okay

Het schaatsteam Okay Fashion & Jeans/Interfarms heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Peter Michael. Daarnaast is de kans aanwezig dat in de zomer ook Simon Schouten aansluit bij het team. Schouten verlaat in ieder geval Royal A-ware,

Foto TimsImaging

De schaatstoekomst van Simon Schouten is op dit moment nog onzeker. De alleskunner uit Andijk wil zich de komende maanden eerst richten op het uitbreiden van het familiebedrijf. Pas daarna neemt Schouten de beslissing of hij helemaal stopt met schaatsen, of in de zomer zijn loopbaan weer oppakt.

,,Als hij dat doet, gebeurt dat zeker bij Okay Fashion & Jeans’’, stelt teammanager Edward van Dijk. ,,Tot en met juni, juli heeft hij het druk met bedrijf en staan zijn trainingen op een laag pitje. Maar in principe sluit hij in juli aan bij ons team. Dat is wel met de nadruk op ‘in principe’. De afspraak is dat hij dat in juli gaat bekijken. Heeft hij weer zin in sport en trainen, dan zijn we het erover eens dat hij dat sowieso bij ons gaat doen. Eerlijk gezegd verwacht ik dat zelf ook na de gesprekken die we hebben gevoerd.’’

De voorbereiding van Schouten op het nieuwe seizoen zou dan beperkt blijven tot zo’n drie maanden. Van Dijk: ,,Juli, augustus en september. Maar dat zijn wel de maanden waarin voor onze ploeg de grote trainingskampen op het programma staan. Dan denk ik dat hij in oktober gewoon wedstrijdfit is. Maar nogmaals, Simon wil dat pas in juli zelf beslissen.’’

Michael

De komst van Peter Michael is wél zeker, maar ook niet zo verrassend. De Nieuw-Zeelander kwam afgelopen seizoen al uit voor team Brokers, de opleidingsploeg van Okay. Dat team houdt echter op te bestaan. ,,Peter Michael sluit nu bij Okay Fashion & Jeans aan. Naast de marathons ligt zijn focus op de langebaan, en ook daarin gaan wij heb ondersteunen. Verder komt Peter Michael deze zomer ook in het inlinen al uit voor onze ploeg, zodat hij eigenlijk volledig onder contract staat bij Okay en ook als zodanig gaat meedraaien.’’

De 29-jarige Michael won meerdere wereldtitels als inlineskater, maar verlegde daarna zijn focus naar het schaatsen. Daarin won hij inmiddels al een wereldbekerwedstrijd en stond hij aan de start bij de Spelen in PyeongChang.

,,Met hem en Simon Schouten erbij hebben we straks in het marathonseizoen wel zeven rijders’’, erkent Van Dijk. ,,Peter Michael zal er echter niet elke week zijn, en als dat wel het geval is, hanteren we de constructie met één rijder die langs de kant blijft.’’

Artikel geplaatst op: 04 april 2019 - 16:40

Gerelateerd

Delen